دریافت راهنمایی و مشاوره

چنانچه در مورد پروژه ی خود نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید لطفا درخواست خود را از طریق فرم زیر اعلام نمایید. کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.


 

آیا خریدن صفحات اجتماعی مجازی خوب است یا نه؟

آیا خریدن صفحات اجتماعی مجازی خوب است یا نه؟

امروزه با به وجود آمدن تعداد کثیری از شبکه های اجتماعی و با توجه به محبوبیت این فضاها در میان افراد و همچنین صاحبان کسب و کار، شاهد ایجادِ مشاغل کاذب بسیاری در فضای وب هستیم. یکی از این مشاغل کاذب این است که عده ای از افراد مدتی از وقت خود را صرف ایجاد کردن صفحه ای در یکی از رسانه های اجتماعی به عنوان مثال اینستاگرام که در حال حاضر از محبوبیت بالایی برخوردار است کرده و تلاش می کنند محبوبیتِ صفحه ی ایجاد شده را با قرار دادن تصاویر و یا متونی که مورد علاقه ی مخاطبان می باشد بالا ببرند. زمانی که صفحه ی مورد نظر دارای تعداد مشخصی فالوئر شد اقدام به فروش آن به افراد و یا کسب و کارها می نمایند.

افراد نیز که تمایل دارند ره چند سالِ را یک شبِ طی کنند به سراغ این صفحات رفته و در مقابل هزینه های بالایی اقدام به خرید این صفحات می نمایند. اما آیا این کار نتیجه بخش است یا خیر؟

جواب این است: مسلما خیر.

به هیچ عنوان نباید چنین صفحاتی را خریداری نمود. چرا که این صفحات دارای گروه خاصی از مخاطبان هستند که به مطالبی که در گذشته بر روی این صفحات قرار می گرفته علاقمند بودند و به همین دلیل آن صفحه را دنبال می کردند. اکنون شما با خریدن این صفحه مسلما قصد دارید که مطالب مرتبط با کار خود را در آن قرار دهید. بنابراین شما گروهی از مخاطبین دارید که به هیچ عنوان مخاطبینِ اصلی شما نیستند و نخواهند بود. افراد با مشاهده ی اینکه کلیه ی مطالب قبلی صفحه به طور کلی پاک شده است و مطالب جدیدی بر روی صفحه قرار می گیرد به طور ناخودآگاه اعتماد خود را به آن صفحه کاملا از دست داده و به سرعت آن را ترک می کنند.

این امر از شما ردپایی منفی به جا می گذارد که در ذهن افراد باقی می ماند. در واقع مخاطبین، شما را در سطح پایینی تصور خواهند کرد چرا که همواره شاهد بوده اند که کسب و کارهای خوب از ابتدا به درستی کار می کنند. در فضای وب هیچ چیزی بدتر از به جا گذاشتن اثری منفی نیست.

بنابراین چنانچه قصد دارید هزینه ی زیادی را بر روی رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری کنید توصیه می شود که یک نفر را صرفا برای این امر استخدام نموده و همان هزینه ای را که برای خریدن صفحات مجازی در نظر گرفته بودید به کارمند خود پرداخت نمایید تا ایشان به طور کامل بر روی این کار تمرکز نموده و برای شما ایجاد محبوبیت نماید. به این ترتیب شاهد رشد سریع و صحیح کسب و کار خود در فضاهای مجازی خواهید بود بدون اینکه اثری منفی از شما به جا بماند.

بهتر این است که یک سال زمان در نظر گرفته و قدم به قدم در فضاهای مجازی فعالیت نمایید و مخاطبین خاصِ خود را به دست آورید تا اینکه با سرمایه گذاری اشتباه برای خریدن یک صفحه ی اجتماعی هم بودجه ی خود را به هدر داده و هم لطمات جبران ناپذیری به کسب و کار خود بزنید.

هیچ گنجی بدون رنج میسر نخواهد شد بنابراین فریبِ این روش ها را نخورید.

No Comments

Post a Comment